Znak Junáka

91. roverský kmen střediska “Řehoře Mendla” Brno

Kerberos

Znak roverů

Úvod
O nás
Akce
Články
Citáty
Hry
Fotky
Odkazy


RSS kanál [?]
Přidej na Google.cz
Přidej na Seznam.cz


Valid HTML 4.01 Transitional

Cesta do Pohjoly – tábor Valdíkov – 5.–25. 7. 2006

Letošní tábor začal v pátek 30. června 2006, kdy na naše nové tábořiště dojela většina stavěcí čety, sestávající se ze starších skautů, roverů a činovníků. Složili jsme tři tatrovky dřeva na stavbu srubu a začali jsme převážet táborové vybavení z Lesního Jakubova. V sobotu přijel zbytek stavěčky a mohli jsme začít se stavbou nejdůležitějších táborových staveb – stanů, jídelny a záchodů. V neděli jsme navštívili mši svatou v Budišově a jako téměř každý další den jsme se šli vykoupat do nedalekého rybníka. Poté následovala stavba mostku, umývárky, zvoničky a mnoha dalších věcí a také začala pod Vaškovým velením stavba naší táborové základny.
Ve středu po mši svaté na Starém Brně dojel na tábor zbytek osazenstva – vlčata a mladší skauti. Ti byli hned seznámeni s celotáborovou hrou „Cesta do Pohjoly“, která byla inspirována životem dávných vikingských kmenů a na konci tábora byla završena zvolením nového krále. Mimo ni byl na táboře dostatek času k programu po skautských družinách, k práci i k odpočinku. O program starších skautů a roverů se z velké části staral Honza Nehyba. Naše hladové krky sytil ze začátku tábora Tomáš, jehož pak vystřídala Lída. Během návštěvní neděle se na náš tábor mohli kromě rodičů a známých přijít podívat i obyvatelé nedalekých obcí, kteří se tam také mohli zúčastnit mše svaté. Ke konci tábora jsme zažehli táborový oheň, při němž Vašek předal vedení jednadevadesátky bratru Repovi.
Někteří se ani nenadáli a už tu byl poslední táborový den. Sbalili jsme vybavení do nově postaveného srubu a po závěrečném nástupu jsme se mohli vydat na cestu domů.
Chtěl bych poděkovat svému zástupci Ondrovi, zdravotníkovi Kunovi, hospodáři Repovi, autorům celotáborové hry i všem dalším, kteří se podíleli na realizaci tábora za jejich dobře odvedenou práci. Myslím, že se nám letošní tábor vydařil.

Vojťák – vedoucí tábora


Zpět o úroveň výš

Úterý 21. 5. 2019
svátek slaví Monika

Sedmý citát
Skupina, Tým, Společenství

Honzova prezentace: Rovering (PPT)

„Sociogram“ roverské skupiny

Roverská Wiki

Kalendář

DiskusLog
přehled diskusí

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 12. června 2018 ve 21.31