ObRok 2007

Letošní ObRok se konal nedaleko vesnice Číměř na tábořišti Bílá Skála ve dnech 4.–8. 5. 2007. Této akce se zúčastnilo okolo 1600 skautů a i my jsem tu nemohli chybět.

Co se zde vše odehrávalo:
Každý den byla možnost navštívit dvě zdejší kina. My jsme se podívali na film 300 a potom v sobotu ráno jsme zamířili na večerníčkový maraton. Dále zde byla k dispozici čajovna a krčma, ve které jsme byli pečení, vaření a hlavně nakofolovaní.
V sobotu ráno probíhalo inspiro, kde se každý kmen mohl reprezentovat. Odpoledne byla velká hra Ahil bok, ve které bylo hlavním úkolem donést dostatek surovin kuchaři na usmažení koblih. Samozřejmě to nebylo tak jednoduché a sprint lesem a loukou nám znepříjemňovali Šmejdi. Večer byl ve znamení rozebírání programů na neděli a potom tří koncertů.
V neděli po mši jsme se rozutekli na různé programy. Mohli jsme si vybrat přednášky a workshopy, kterých bylo opravdu mnoho – např. lekce latinsko-amerických tanců, správné držení těla a masáže, debata s ministrem zdravotního prostředí – Bursíkem, Čečensko, Afghánistán, Greenpeace, nový program na schůzkách… Tento program se konal až do večera, kdy byla oslava 100 let skautingu.
V pondělí dopoledne nás čekala služba. Někdo vyrazil sbírat kameny, někomu se zalíbilo stavění ohrady pro kozy, nebo sbírání odpadků. Někteří zamířili do škol a školek, jiní se vyžili ve výškových pracích a natírali sloupy od pouličního osvětlení. Zkrátka, každý si zde mohl najít něco, co jeho i ostatní obohatilo. Odpoledne byl program nazvaný Kraje a potom ještě možnost zajít na lana. Na lanech jsme se stali slepicemi, které chtějí utéct z kurníku. Díky odvaze všech slepic se nám to povedlo! Večer bylo rozloučení u pódia a následně program zábavy, který se táhl až do ranních hodin.
Úterní ráno začalo pořádnou průtrží. To prý proto, abychom si nestýskali doma po stanech a mohli je pěkně v pokoji sušit. O půl deváté byl nástup a potom úklid tábora. Akci jsme opustili skautským autobusem ve 12 hodin.

Zapsala Rozárka

obrok07_01 obrok07_02 obrok07_03 obrok07_04 obrok07_05