Rozdíl?

Jsou zde dvě prezentace:

1. To co dělal a dělá Knížák.
  2. To co děláme my.

První bod je nazýván uměním a druhý bod je tedy čím? O co je naše činnost horší než to, co dělal Knížák?

Já osobně netvrdím, že to co Knížak dělá je umění, tvrdím pouze, že určitým věcem přisuzuje význam. Jaký význam jsme přisoudili my naší činnosti? Bylo to pro nás jen blbost, nebo je to něco víc?
Věci jsou takové, jaký význam jim přisoudíme. Nezapomeňme hodnotit, co jsme ve skautingu udělali, jedině tak uvidíme, kolik jsme toho zvládli.

Zde najdete ještě pár akcí, které se snad také dají zařadit do této kategorie:
26D
Narozeniny jedné babičky
Tančírna
Mandaly

Honza

Diskuse k tématu (celkem tři příspěvky):

Jméno:  Text:
Atom[1. 11. 2006]: Podle mě je umění něco co chci prezentovat a ne to čím se bavím. Dá se to skloubit dohromady ale ne pokud to děláme opravdu pro zábavu.
Vojťák [7. 11. 2006]: No to je jasný, že my svoje aktivity nenazýváme uměním. Proč taky… Honza tady asi chtěl poukázat na to, že něco, co by nezávislý pozorovatel (kdyby nějaký existoval) zařadil do stejné kategorie, tedy naši a Knížákovu činnost, se někdo rozhodl nazvat „uměním“. A v tom je právě ten problém, že ve skutečnosti jde o něco úplně jinýho. Umělci jsou šílení, kdežto my jsme pouze ztřeštění. A mezi tím je velký rozdíl…
Atom [18. 11. 2006]: Máš pravdu v tom že se některé naše aktivity dají považovat za umění, ale ta definice umělců mi moc nesedí. Podle mě umělci se snaží vyjádřit svoje myšlenky tak jak jim to přijde nejlepší a nejoriginálnější. Nejsou to žádní šílenci.
Honza [25. 11. 2006]: Hlavně jsem chtěl říci, že moc málo přikládáme tomu co uděláme nějaký význam a málo věcí si vážíme, které jsme už zažili a pořád jen někdy nadáváme, jak to jen nefunguje.
Vojťák [27. 11. 2006]: >Honza: Ty jo, ty seš asi umělec. Právě se ti podařilo stvořit takové malé polodadaistické dílo, protože jinak si větu "Málo věcí si vážíme, které jsme už zažili a pořád jen někdy nadáváme, jak to jen nefunguje." nedokážu vysvětlit.
Honza [27. 11. 2006]: Oprava: Vážíme si mála věcí, které jsme zažili. Většinou tuto skutečnost převáží negativní věci typu: co by se mělo udělat a co se mohlo udělat, kdo je a kdo není skaut,... . Zapomínáme tak na to dobré, co jsme prožili a rozhodně toho nebylo málo.

Středa 24. 4. ’24
svátek slaví Jiří