Milan Knížák

Zde máte ukázku několika menších akciček, které pan Knížák dělal. Záměrně jsem vybral ty, které nejsou nejhorší.

Kamenné kruhy
Každý si v lomu postaví svůj kruh z kamení. Zůstane v něm rozjímat. Nakonec doprostřed kruhu vyryje svoji tajnou značku a odchází na okraj lomu, kde ze shora pozoruje ostatní kruhy.

Hra na úsměvy
Zdravte všechny dívky, které potkáte. Odpoví-li s úsměvem, získáváte bod. Nejvíce bodů vyhrává.

Svatební obřad
Všichni jdou daleko do lesa, až narazí na mýtinu. Sednou si do kruhu. Dvojice uprostřed mlčí. Pak milenci vstanou a políbí se. Darujou si nějakou věc, která nesmí být koupena. Napijou se z poháru rudého vína. Všichni pijou rudé víno. Uprostřed kruhu zasadí strom a na jiném místě zapálí oheň. Všichni společně jí, pijou, baví se a veselí. Každý třetí rok musí manželé ve výroční den navštívit toto místo. Jen ty nejvážnější důvody jim v tom mohou zabránit.

svátek slaví Soňa