Warning: Declaration of action_plugin_discussion::register(&$contr) should be compatible with DokuWiki_Action_Plugin::register(Doku_Event_Handler $controller) in /pub/skautwa/skaut1stredisko.cz/web/rs/wiki/lib/plugins/discussion/action.php on line 0
puntik:porod [Roverská Wiki]

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


puntik:porod

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

puntik:porod [j. n. Y H.i]
Vojťák vytvořeno
puntik:porod [j. n. Y H.i] (aktuální)
Vojťák
Řádek 1: Řádek 1:
 Těhotenství:​ Těhotenství:​
-Těhotná nemá podlézat šňůru na prádlo, aby dítě nemělo omotaný pupečník kolem krčku.  +  * Těhotná nemá podlézat šňůru na prádlo, aby dítě nemělo omotaný pupečník kolem krčku.  
-Když se těhotná lekne a sáhne si na některou část svého těla, děcko bude mít tamtéž znamení. +  ​* ​Když se těhotná lekne a sáhne si na některou část svého těla, děcko bude mít tamtéž znamení. 
-Podívá-li se těhotná do ohně, bude mít děcko ohňové skvrny.  +  ​* ​Podívá-li se těhotná do ohně, bude mít děcko ohňové skvrny.  
-Žádný jiný pohyb v těhotenství nenahradí vytírání podlahy. Jedině tím se zabrání, aby lůžko nebylo přirostlé.  +  ​* ​Žádný jiný pohyb v těhotenství nenahradí vytírání podlahy. Jedině tím se zabrání, aby lůžko nebylo přirostlé.  
-Má-li těhotná v obličeji hnědé skvrny, bude mít dceru, která ubírá matce krásu. Nemá-li skvrny, bude mít syna.  +  ​* ​Má-li těhotná v obličeji hnědé skvrny, bude mít dceru, která ubírá matce krásu. Nemá-li skvrny, bude mít syna.  
-Když v těhotenství bolí zuby, bude to děvče, když pálí žáha, bude to hoch.  +  ​* ​Když v těhotenství bolí zuby, bude to děvče, když pálí žáha, bude to hoch.  
-Bolí-li těhotnou stolička, bude to holčička, bolí-li řezáky nebo špičáky, bude to chlapeček.  +  ​* ​Bolí-li těhotnou stolička, bude to holčička, bolí-li řezáky nebo špičáky, bude to chlapeček.  
-Má-li těhotná břicho dopředu špičaté, bude mít dceru - pyšní se. Je-li břicho pěkně kulaté, bude mít hocha.  +  ​* ​Má-li těhotná břicho dopředu špičaté, bude mít dceru - pyšní se. Je-li břicho pěkně kulaté, bude mít hocha.  
-Kope-li dítě hodně, bude to holka.  +  ​* ​Kope-li dítě hodně, bude to holka.  
-Když jí těhotná mnoho chleba, bude mít dítě velkou hlavičku.  +  ​* ​Když jí těhotná mnoho chleba, bude mít dítě velkou hlavičku.  
-Pohlaví dítěte se přesně určí pomocí prstenu, přivázaného na nitce. Konec nitky drží těhotná klidně a čeká, až se prsten začne sám pohybovat. Kývá-li se, bude mít chlapce, otáčí-li se, bude to děvče.  +  ​* ​Pohlaví dítěte se přesně určí pomocí prstenu, přivázaného na nitce. Konec nitky drží těhotná klidně a čeká, až se prsten začne sám pohybovat. Kývá-li se, bude mít chlapce, otáčí-li se, bude to děvče.  
-Výbavičku a kočárek nesmí rodiče pořizovat před narozením miminka, jinak miminko zemře...+  ​* ​Výbavičku a kočárek nesmí rodiče pořizovat před narozením miminka, jinak miminko zemře..
 +  * Podváží-li se palce rodičce, nevykrvácí.  
 +  * Rodička snadněji a rychleji rodí, napije-li se svěcené vody. 
 +  * Porod postupuje rychleji, přijde-li sousedka.  
 +  * Rodička po porodu nesmí usnout, aby děcko nezemřelo.  
 +  * Trvá-li porod dlouho, bude to děvče.
  
-• Podváží-li se palce rodičce, nevykrvácí. ​ 
-• Rodička snadněji a rychleji rodí, napije-li se svěcené vody. 
-• Porod postupuje rychleji, přijde-li sousedka. ​ 
-• Rodička po porodu nesmí usnout, aby děcko nezemřelo. ​ 
-• Trvá-li porod dlouho, bude to děvče. 
 Moudra o šestinedělí Moudra o šestinedělí
-Po porodu se nemá šest neděl větrat, aby rodička neofoukla.  +  * Po porodu se nemá šest neděl větrat, aby rodička neofoukla.  
-Šestinedělce se nemají větrat peřiny ani měnit prádlo.  +  ​* ​Šestinedělce se nemají větrat peřiny ani měnit prádlo.  
-Každá šestinedělka by měla denně vypít stopičku slivovice, aby se vyčistila od infekce...+  ​* ​Každá šestinedělka by měla denně vypít stopičku slivovice, aby se vyčistila od infekce... 
 Pověry o novorozencích Pověry o novorozencích
-Dítě bude mít kudrnaté vlásky, zabalí-li se po porodu do kožichu.  +  * Dítě bude mít kudrnaté vlásky, zabalí-li se po porodu do kožichu.  
-Když děcko pláče nebo zvrací, je uhranuté.  +  ​* ​Když děcko pláče nebo zvrací, je uhranuté.  
-S dítětem do jednoho roku se nesmí chodit k zrcadlu. Jestliže by se do něho podívalo, přestalo by růst.  +  ​* ​S dítětem do jednoho roku se nesmí chodit k zrcadlu. Jestliže by se do něho podívalo, přestalo by růst.  
-Narodí-li se dítě v pátek, je nešťastné.  +  ​* ​Narodí-li se dítě v pátek, je nešťastné.  
-Děvčátko se má zabalit do modré zástěry, aby bylo dobrou hospodyní. +  ​* ​Děvčátko se má zabalit do modré zástěry, aby bylo dobrou hospodyní. 
-Když se křtí chlapec dopoledne, neopíjí se.+  ​* ​Když se křtí chlapec dopoledne, neopíjí se.
  
puntik/porod.1234294412.txt.gz · Poslední úprava: j. n. Y H.i autor: Vojťák