Znak Junáka

91. roverský kmen střediska “Řehoře Mendla” Brno

Kerberos

Znak roverů

Úvod
O nás
Akce
Články
Citáty
Hry
Fotky
Odkazy


RSS kanál [?]
Přidej na Google.cz
Přidej na Seznam.cz


Valid HTML 4.01 Transitional

Co to je RSS?

RSS (Rich Site Summary, Really Simple Syndication) slouží především k snadnému a rychlému čtení novinek na webových stránkách.
Technologie RSS umožňuje uživatelům Internetu přihlásit se k odběru novinek z webu, který RSS kanál (též RSS feed, RSS zdroj) nabízí. Jde především o weby, kde se často mění a přidává obsah. RSS kanál poskytuje odkazy na nové články a některé další informace formou XML souboru.
Software určený k práci s RSS kanály se označuje jako RSS čtečka. Může se jednat o samostatný program, o plugin do jiného programu (třeba webového prohlížeče, tato funkce v něm může být rovnou vestavěna), případně se může jednat o webovou aplikaci poskytující tuto funkčnost (např. Google Reader nebo zprávy na stránkách Seznam.cz).
Pokud některý webový server nabízí RSS kanály, obvykle to indikuje ikonkou, která vede přímo na URL příslušného zdroje. Adresu uživatel zadá do čtečky a ta poté zobrazí seznam všech takto zpřístupněných článků. Čtečka pak pravidelně kontroluje toto URL a zobrazuje nové položky.

Ikonka RSS kanálu používaná aplikací Mozilla FirefoxVíce o RSS:
Článek na Root.cz
Článek na Wikipedii


Zpět na úvodní stranu

Neděle 23. 6. ’24
svátek slaví Zdeňka

Sedmý citát
Skupina, Tým, Společenství

Honzova prezentace: Rovering (PPT)

„Sociogram“ roverské skupiny

Roverská Wiki

Kalendář

DiskusLog
přehled diskusí

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 12. června 2018 ve 21.31