Warning: Declaration of action_plugin_discussion::register(&$contr) should be compatible with DokuWiki_Action_Plugin::register(Doku_Event_Handler $controller) in /pub/skautwa/skaut1stredisko.cz/web/rs/wiki/lib/plugins/discussion/action.php on line 0
puntik:stanoviste [Roverská Wiki]

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


puntik:stanoviste

Poznámky ke stanovištím

Co orgové na stanovišti

Mapa stanovišť+cestyAtom 2009/02/02 16:13

Skryté roleAtom 2009/02/02 16:20

* Tak nějak se nám vytratil koncept pověr, pro kterej určitě jsem. Takže jsem tak trochu sepsala, co by se k čemu hodilo. Myšlenka je, že by každé stanoviště bylo uvedeno nějakou pověrou, která by třeba pak měla dopad na někoho ze skupiny, nebo by jinak ovlivnila plnění úkolu. Nebo by tam byla jen jako „rekvizita“.

  1. Červeňák: Dostanou instrukce se dostat ke klubovně, u ní by ležely hrábě a u nich třeba vzkaz: Co uděláš s položenými hráběmi? a)šlápnu na ně B) obejdu je C) uklidím je, aby se nikomu nic nestalo. A podle odpovědí by pak měli různé způsoby plnění těch lan. A třeba by měli ty hrábě někam přes lana transporovat.
  2. Kamenná kolonie: Hyt je tam vede šílenou cestou, během které postupně umírají (nebo jak to má namyšlený), hodí se mi tam motiv vykročení levou nohou. Zkus Hyte popřemýšlet, jestli by se to tam hodilo.
  3. Leitnerka: co třeba šifra spojená s žebříkem??? Žebřík jako nápověda? Po žebříku vylízt někam, kde něco získají? A něco s podlízáním?
  4. Papouch: úvodní zprávu si vyzvednou na Starobrněnské 13 (vinárna), instrukce: může tam vkročit jenom jeden člověk. No a ten pak bude mít nějakej problém. U Papouchů (Biskupská 5 - hned vedle Starobrněnské) mají brutální starý dům a dvůr, tak popřemýšlejte, jak by se to dalo využít, popř. uděláme exkurzi. Téma: číslo 13
  5. Mendlák: První část může být u nás ve sklepě, kde by byl komplic (třeba naše Jana) s klecí s černým potkanem a krtečkem. V kleci by ybla schovaná zpráva s dalšími instrukcemi. Další plnění vzadu za kostelem Vinárna u Elišky. Téma: černá kočka / černý potkan (kdybyste sehnali kočku, bylo by to lepší)
  6. Obilňák: je to u porodnice, tak do úvodu pár Pověr o těhotenství (Když se těhotná lekne a sáhne si na některou část svého těla, děcko bude mít tamtéž znamení. Podívá-li se těhotná do ohně, bude mít děcko ohňové skvrny…). A poslední pověra: „Těhotná nemá podlézat šňůru na prádlo, aby dítě nemělo omotaný pupečník kolem krčku.“ bude navazovat na Atomův úkol s uvazováním uzlů na provaze.

Na všech stanovištích budou mít lidi černé kápě. A já osobně bych dala, aby se přímo na stanovištích získávaly jenom střepy zrcadla, výhody do závěrečné bitky by byly ty indicie, které mají možnost najít během cesty. A tím se nám taky bude lépe usměrňovat čas skupin mezi stanovišti, nebudou trapně čekat, než se jim otevře stanoviště další, můžou v mezičase skočit pro nějakou tu indicii. Otázka je, jestli jim dovolíme se tady rozpojovat. Nebo dát, že musí být min. dvojice, takže to můžou oběhat akční jedinci a ti unavenější si můžou dát pauzu.

* Jo a ještě nápad: Co takhle jednotlivé roky pojmenovat podle těch pověr? Rok černé kočky, levé nohy, nebezpečných hrabí, podlezlého žebříku, čísla 13, Rok těhotné ženy. A každý „rok“ může mít nějaký jednoduchý symbol třeba jako hlavičku u zprávy.

* Rok Těhotné ženy se mi vůbec nelíbí, jestli by měl takový být, tak by se měl jmenovat úplně jinak. Prosím. (Radio) Navrhni něco, jsou to všechno jen nápady a nemusím všechno vymýšlet jen já. (Potápka)

puntik/stanoviste.txt · Poslední úprava: j. n. Y H.i autor: Vojťák