Znak Junáka

91. roverský kmen střediska “Řehoře Mendla” Brno

Kerberos

Znak roverů

Úvod
O nás
Akce
Články
Citáty
Hry
Fotky
Odkazy


RSS kanál [?]
Přidej na Google.cz
Přidej na Seznam.cz


Valid HTML 4.01 Transitional

Tradiční roverský puťák 3.–5. 6. 2005

Už se stalo tradicí, že vždycky na začátku června se vydáváme na takový trošku akčnější výlet.
Tak i letos jsme se sešli v pátek ve čtvrt na pět na Hlavňáku. Vlak nás zavezl do Náměště nad Oslavou. Náměšť jsme si řádně prohlédli a po menší okružní cestě jsme se vydali do dálek. Při první zastávce začalo naše putování historií – každý si připravil povídání a nějakou hru vztahující se k určitému období. První začala Peťa s pravěkem. A protože pralidé ještě neznali technické vybavení, museli jsme odevzdat všechny hodinky a telefony do úschovy Kovbojovi. Pak jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna měla za úkol vytvořit Venuši a druhá Venušáka. Ještě jsme nabrali ve vesnici vodu a vydali jsme se k letišti. Tam Potápka přednesla svůj příspěvek o antice. Potom jsme opět ve dvou skupinách předvedli každá té druhé nějaké antické drama a ta druhá skupina ho posléze dabovala. Dál ještě následovala Kovbojova řeč o praotci Čechovi a Bořivoji s následným honem na divočáka. Nakonec jsme uvařili večeři, postavili přístřešky a ulehli ke spánku.
Ráno jsme se nasnídali a vydali na nedalekou skalní vyhlídku. Tam pronesl Očko přednášku o gotice a renesanci. Když jsme se vrátili do vesnice, kde nám čekal Čmelda u věcí (on byl na vyhlídce předešlý večer), byl tam s ním i Mikeš. Zanedlouho po tom, co jsme vyšli na další cestu, kolem nás prosvištělo auto a uneslo Kovboje, přičemž málem srazilo Raka, který (zřejmě uchvácen přednáškou o rytířských ctnostech) se mu obětavě vrhl pod kola. Z okna vyhodili lístek, že dva z nás mají čekat v 11.05 na rozcestí za nedalekou vesnicí. Od tamějších obyvatel jsme zjistili, kolik je hodin (pořád ty mobily a hodinky měl unesený Kovboj) a zaujali jsme strategické pozice poblíž křižovatky. Očko s Potápkou na stanoveném místě obdrželi od maskovaného únosce balíček s bílým práškem a (zřejmě omylem) dopis adresovaný nějakému panu Smithovi. V něm byla tabulka s šifrou, kterou se nám ani po větším úsilí nepodařila rozluštit. Balíček jsme měli předat za další vesnicí. Tentokrát šel na místo srazu Mikeš s Peťou a ostatní opět pozorovali z povzdálí. Přijelo auto, a když odjelo, najednou byli oba pryč. Část z nás šla ve stopách auta (kapala z něj nějaká kapalina), když najednou se k našemu překvapení kolem nás auto prohnalo znovu a zmizelo v dáli. Po delší době jsme se opět všichni (kromě Kovboje) sešli a dozvěděli jsme se heslo „písek“, které sloužilo k rozluštění dopisu. Při luštění začalo docela pěkně pršet, ale stačili jsme se dozvědět, že jsme sloužili pouze jako volavky při nějaké mnohem větší akci (v balíčku byla obyčejná mouka) a že máme někde jako signál zapískat melodii „Obchodníka s deštěm“. Po chvíli se objevili únosci i s Kovbojem a hru jsme museli předčasně ukončit. Zároveň nás opustil i Honzík, který se potřeboval doma učit. Vydali jsme se dál po červené ke zřícenině hradu Rabštejn. Po cestě se rozpršelo trochu víc a tak Kovboj zkusil zavolat kamarádovi do Dukovan, jestli by se tam nedalo někde přespat. Protože ale nejsme z cukru (a Kovbojův kamarád to pořád nebral), rozhodli jsme se přenocovat na zřícenině. Postavili jsme s použitím místního vybavení (vlnitý plech, klády, …) velký přístřešek a s pomocí Kovbojova pevného lihu a Čmeldovy plechovky od guláše jsme rozdělali oheň. Až jsme se relativně usušili, přednesl Mikeš povídání o husitech a já o národním obrození následované hrou na puristy (snaha o očistu českého jazyka). Když jsme uvařili prvních několik chodů večeře, zjistili jsme, že nám poněkud chybí voda. Tak jsme se Očko, Atom a já vydali na večerní vycházku do Dukovan. Tam jsme málem vzbudili jednoho staršího pána s jezevčíkem, který nám poradil, že příště můžem jít na autobusové nádraží, kde teče i teplá voda. Při cestě zpátky jsme se stavili (za odměnu) na kofolu. Mezitím měl Rak přednášku o století páry, kterou jsme bohužel neslyšeli. Většina osazenstva se už chýlila k spánku, dali jsme si tedy ještě malý zákusek a šli jsme taky spát.
V neděli jsme se po snídani sbalili a vyšli na autobus do Dukovan. Cestou nás ještě zastihlo několik přeháněk i s kroupami. V parku na náměstí nám ještě Atom řekl něco o dvacátém století a už jsme si mohli vzít zpátky telefony (hodinky jsme si vzali už dřív). Potom nám na nádraží Čmelda řekl pár hlavních myšlenek z knížky Jana Kellera „Až na dno blahobytu“, někteří si ještě před vstupem do civilizace vyčistili zuby a konečně jsme mohli nastoupit do autobusu, který nás zavezl zpátky do Brna.

Vojťák


Zpět o úroveň výš

Neděle 23. 6. ’24
svátek slaví Zdeňka

Sedmý citát
Skupina, Tým, Společenství

Honzova prezentace: Rovering (PPT)

„Sociogram“ roverské skupiny

Roverská Wiki

Kalendář

DiskusLog
přehled diskusí

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 12. června 2018 ve 21.31