Citát sedmý

Charakteristické znaky Skupina Tým
Jak je tomu se zájmy členů? Většina sleduje vlastní zájmy Všichni táhnou za jeden provaz
Jak je tomu s cíli? Jsou sledovány různé cíle Všichni sledují tentýž cíl
Co má prioritu? Příslušnost ke skupině je podřazena vlastním zájmům Příslušnost k týmu má nejvyšší prioritu
Jak to vypadá s organizací? Organizace je nezávazná a uvolněná Organizace je jasná, pevná a závazná
Jaká je motivace? Motivace přichází z venku (musí se) Motivace přichází zevnitř (chce se)
Kdo a komu konkuruje? Jednotlivci si konkurují navzájem Konkurence je zaměřena ven
Jak se komunikuje? Komunikace je skrytá, ale i otevřená Komunikace a zpětná vazba je otevřená
Jak je tomu se vzájemnou důvěrou? Vzájemné důvěry ve skupině je málo Silná důvěra mezi členy navzájem

Říká se, že přátelství je víc než kamarádství. Bratrství je něco, co obojí převyšuje. Tým je zase více než obyčejná skupina lidí. Společenství je pak něco, co převyšuje oba dva pojmy.
Co je ale to, co odlišuje společenství od týmu a skupiny?

Duchovní rozměr, ochota udělat pro druhého něco víc, …?

Honza

Diskuse k tématu (celkem čtyři příspěvky):

Jméno:  Text:

Vojta [24. 9. 2007]: Řekl bych, že navzájem sdílí své hluboké prožitky, svoje životy.

Honza [7. 10. 2007]: Jejich vztahy přesahují společenství do jejich všedních životů. Dokáží si navzájem pomoci i mimo společenství.

Očko [31. 10. 2007]: Nemyslím, že existuje „mimo společenství“. Členové společenství jsou jimi stále, za jakýchkoliv podmínek v jakémkoliv prostředí.

Vojta [14. 8. 2008]: Každá skupina, která se skládá z lidí otevřených a zajímajících se o druhé, nutně přerůstá ve společenství. Protože: „i když ti lidi z týmu jsem poznal jenom kvůli aktivitě A, poznal jsem v nich takové a takové lidi a jsou pro mě důležití nezávislé na A“.

Sobota 27. 4. ’24
svátek slaví Jaroslav