Střediskový výlet na Karlštejn

18.–19. 9. 2005 se 19 lidí z našeho střediska vydalo poznávat Prahu a zvláště pak okolí Velké a Malé Ameriky.
V pátek večer jsme přijeli na hlavní vlakové nádraží v Praze. Čekání na nakoupení jízdenek MHD se nám pokusila zkrátit trojice bezdomovců, kteří nás bavili úvahami o tom, kde všude vlastně mají domov :-). Pršelo a my jsme se, už za tmy, snažili najít jednu mateřskou školku, kde na nás už měla čekat skupinka místních skautů. Úspěšně jsme ji vypátrali a rychle se v malé, ale velmi pěkně zařízené, klubovně zabydleli. Měli tu záchod i sprchu, malou šatnu na boty a dvě místnůstky s kobercem, celé obložené dřevem. Kromě dvou počítačů tu byla i hi-fi věž, vařič, varná konvice a barový pult… Sobotu jsme věnovali štolám. Konečně jsme se chtěli dozvědět, co je pravdy na pověstech o Hansu Hagenovi, německém důstojníkovi. Odhodlání najít zvonici a zazvonit si na ni nám překazila nepřístupnost štol. To ale neodradilo kluky! Rozhodli se využít plavek a sešplhali do údolí. My se na ně dívaly shora oblečeny v bundách a zuby nám drkotaly i za ně. Jenže v příšerně ledové vodě nevydrželi dlouho :-) Když jsme si dostatečně prohlédli Velkou i Malou Ameriku, Kanadu, Mexiko… Navštívili jsme i nedaleký Karlštejn. Dostali jsme se i do druhého okruhu prohlídky, který není všem přístupný, takže jsme viděli místa známá snad jen z Noci na Karlštejně. Večer jsme se dosytosti vyjezdili metrem, pokochali se nádherným ohňostrojem nad Vltavou a znaveni dojeli do klubovny a spali až do rána. Nedělní ráno patřilo úklidu. Po předání klubovny jsme si šli nakoupit do místního Alberta. To jsme ale netušili, že nám autobus jede už za 3 minuty. Kdosi zavolal a hromada skautíků (v kroji samozřejmě:-)) vyběhla z obchodu s rohlíkama, sýrama, šunkama, buchtama a pitím… a jenom jsme doufali, že máme všechny batohy v autobuse. Na mši jsme šli do katedrály sv. Víta a pak následovala prohlídka středu Prahy. Jenže to nikdo nevěděl, že je tu týden mobility a všude je hóóóóóódně akcí pro děti :-). Takže jsme na vlak odcházeli s balónkama, nálepkama, pastelkama… Domů jsme jeli unavení, ale plni neopakovatelných zážitků :-)

Viki

Pátek 26. 4. 2024