Znak Junáka

91. roverský kmen střediska “Řehoře Mendla” Brno

Kerberos

Znak roverů

Úvod
O nás
Akce
Články
Citáty
Hry
Fotky
Odkazy


RSS kanál [?]
Přidej na Google.cz
Přidej na Seznam.cz


Valid HTML 4.01 Transitional

Reset – setkání roverů 2. okrsku – 29. 9. – 2. 10. 2005

30. září v XXX hodin na nádraží (někdy odpoledne asi kolem 2. hod). Odtud jsme se vydali vlakem do Rapotic. Když jsme vystoupili z vlaku, čekal tam na nás Šerlok. Po cestě do Čučic jsme měli taková malá zastavení na zamyšlení. Nakonec jsme dorazili až do Čučic na místní faru. Tady nás přivítalo dalších několik organizátorů. Dnes už následovala pouze večeře a menší filmový program, s tím že jsme byli seznámeni se Stalkerem (samozřejmě filmovou ukázkou). Po filmu jsme se uchýlili do postelí.
Ráno jsme měli několik druhů rozcviček. Po rozcvičce následovala snídaně a po ní program ve stylu různých přednášek. Potom jsme si zahráli super hru (sportovní, hodně běhací). Měli jsme tak hodinovou přestávku a pak jsme šli na oběd. Po obědě jsme měli chvíli volno a potom jsme měli výběrový program (origami nebo akčně sportovní hra). A nakonec překvapení: přijeli nás navštívit Marek Orko Vácha (teolog a profesor náboženství a biologie na Bigy) a Zdeněk Papoušek („blázen“ a jinak profesor Základů společenských věd na Bigy a taky psycholog), kteří zde měli svoje zajímavé přednášky. Pomalu už začínal večer a tak jsme začali hrát drsnou Stalkerovskou hru. Začalo to tím, že jsme se rozdělili do skupin a museli navštívit místní hospodu a tam z Jožky a Petě Rychnovskýho vyloudit nějaké informace. Odtud jsme se vydali na hřbitov, kde na skupiny čekali jejich stalkeři. Poté jsme se vydali na dlouhou noční a strašidelnou cestu lesem s různě těžkými a častými překážkami (přelézání lana, lezení po laně, dlouhá a náročná cesta, přelézaní řeky Oslavy po shozeným kmeni, brodění Oslavy za časných ranních hodin (asi 2.00) v husté tmě). Na konci nás čekalo malé odpočinutí a zamyšlení s ohníčkem. Nakonec jsme se vydali zpět na faru. Zde jsme něco málo snědli a nakonec jsme se kolem 5.00 uložili ke spánku.
Probudili jsme se a čekalo nás obrovské překvapení: obrovská, pěkná, krásně nachystaná snídaňová Hostina. Potom jsme šli do kostela. Nastalo velké balení a potom trocha volného času. Nakonec jsme se odebrali zase zpět do Rapotic na vlak a odtud do Brna.

Goblin a Šmudla


Z Popovic jsme šli 6 km do Čučic. Cestou byla tři zastavení s otázkami k zamyšlení. Na faru jsme došli až za tmy, navečeřeli se z vlastních zásob a po družinách se představovali. Potom byl táborák a po skupinkách jsme hráli scénky na pokračování. Pozdě večer jsme se dívali na film a pak to mělo dohru na pokoji pod dekou (že, Divoši a Gobline!). V sobotu ráno nás místo rozcvičky čekala jóga a bojová umění. Po snídani jsme po skupinách chodili na tři stanoviště (rovering – Šerlok, alkohol na skautských akcích – Upýr, jak to funguje v oddíle – Děda) a diskutovali jsme. Pak nás ještě čekala v zahradě přednáška o roveringu, která se protáhla až do oběda. Po odpoledníku přijeli dva učitelé z BiGy a přednášeli nám (to bylo psycho!). K večeři byla krupičná kaše s hroudama a sirkama. Večer nám pustili film, který nás uvedl do děje noční hry, která následovala. Šli jsme na hřbitov, do hospody a pak trasu, kde jsme plnili úkoly: ručkování po provaze, přélézání klády, brodili jsme řeku… Cíl byla komnata, kde jsme na papír napsali, co si přejeme, Honza N. nám přečetl článek a pak jsme se vraceli. Většinou jsme šli spát ve čtyři a později. V neděli jsme měli k snídani „skautský švédský stoly“, který byly móóóc dobrý, šli jsme na mši, hráli hru a po obědě jsme se balili, uklízeli…
Vlak jsme málem nestíhali, ale jel naštěstí později. Potápka si mezitím na zastávce stihla nabalit nějakého 50– a více letýho chlápka :-).
Reset byl supr akce (nemluvím jenom za Mravence), snad bude takových akcí víc…

Marťa P.


Na tuto skvělou akci jsme měli sraz na hlaváku ve složení: Gába, Anež, Pinďa, Marťa, myslím Gumi a já od nás z oddílu, z kluků jel Goblin, Divoš a bratr Atom a pak tam byli roveři z Lískovce a Žabák z Bystrce. Odtud jsme jeli až na jakousi zastávku, kde na nás čekal bratr Šerlok. Ten nás vedl asi 3 km do Čučic na faru a cestou jsme měli zastavení nad roverskými myšlenkami. Když jsme došli na místo, přivítali nás orgové – Vojťák, Upýr, Anička a Honza a hned nás hnali do zahrady k ohni (už byla tma a kosa), kde jsme hráli hru na scénky a zpívali. A ještě před spaním nám pouštěli úplně krutou prezentaci a kdo chtěl, tak se mohl dívat ještě na film.
Ráno byla rozcvička: část šla s Šerlokem na bojová umění a ti klidnější cvičili jógu. Po snídani jsme se rozdělili do skupin a vedli různý debaty a jedli hrušky a ořechy na zahradě. Taky jsme měli přednášku (asi) na skautskou ideu a hráli kolektivní hry. Po obědě přijela „sehraná dvojka“ Orko se Zdenálem Papouškem (profesoři z BiGy) a další zajímavý přednášky a další pohybovky. No a večer to přišlo: nejdřív ukázka z filmu Stalker, pořádná motivace, rozdělení do skupin a pochod temným lesem plným nepředvídatelných překážek a nebezpečí pod vedením Stalkera – průvodce, střemhlavé pády do hlubin, úprky do kopců a brodění ledovou vodou, a to vše většinou jen za svitu jedné zkomírající baterky. No docela jsme si sáhli na dno…
A další ráno (po nepříliš dlouhém spánku) přišlo poslední velké překvapení: obrovská hostina (prý jako snídaně), kdy na stolech bylo vše od pečiva, přes salámy, sýry, olivy, papriky, ředkvičky, šopský salát až po uzené makrely. Teda to jsem ještě fakt nikdy neviděla – jako na skautské akci. Co ještě říct? Skvělá mše s kázáním, dojídání snídaně, balení, úklid a úprk na vlak a pak pohodová cesta s partou zpívajících trampíků ve vlaku.

Potápka


Zpět o úroveň výš

Neděle 23. 6. ’24
svátek slaví Zdeňka

Sedmý citát
Skupina, Tým, Společenství

Honzova prezentace: Rovering (PPT)

„Sociogram“ roverské skupiny

Roverská Wiki

Kalendář

DiskusLog
přehled diskusí

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 12. června 2018 ve 21.31