Brigáda v klubovnách na Křížkovského

Tak mám pro mnohé zřejmě překvapivou informaci, a sice že dnes se konala brigáda v našich nových klubovnách. Vzhledem k tomu, že jsem obdržel pouze čtyři oficiální omluvenky, očekával jsem, že se sejde velké množství lidí. Nicméně se tak nestalo. Účast pouhých šesti osob z celkem 35 členů oddílu starších 15 let považuji za skandální. Při minulé brigádě se nízká účast dala vysvětlit paralelně probíhajcími družinovými výlety, které samozřejmě nešlo odložit. Jsem ale přesvědčen, že údajná roverská akce, která prý dnes probíhá, se odložit dala. Možná to někteří nepochopili, ale ty klubovny se samy nepostaví. A situace, aby se brigád, které mají za cíl vybudovat důstojné sídlo pro jeden z největších skautských oddílů v republice, účastnilo takto mizivé procento členů, je už na hranici parodie. I přes tragickou účast se dnes podařilo dovyklidit místnosti a instalovat tři elektrická svítidla. Velké poděkování tímto vyjadřuji Vaškovi, Vojťákovi, Aprílovi, Kovbojovi a Čmeldovi, kteří tento velký kus práce jako osamocení vojáci v poli vykonali. O situaci bude hovořeno na středeční oddílovce, kde budu požadovat relevantní vysvětlení od příslušných činovníků a dalších. Zároveň také dojde k rozdělení zbývajích prací mezi jednotlivé skautské družiny. Uvědomte si laskavě, že nejpozději po Vánocích musí být klubovny plně v provozu, protože od ledna musíme opustit klubovny v Bohunicích. Tak o tom intenzivně přemýšlejte!

Rep

I když by mělo být každému členu našeho oddílu jasné, že pokud chceme být konečně ve „svých“ klubovnách, je potřeba přiložit ruku k dílu, asi tomu tak není. Jen proto je možné, že na další brigádě, kterou Rep svolal, bylo zase jen torzo našeho oddílu – Rep, Čmelda, Vojťák, Kovboj, Apríl a Vašek. Ano, čtete dobře – všehovšudy 6 lidí. Žádný patron, žádný rádce, žádný dorůstající člen oddílu. A to nás je dle registrace starších 15 let celkem 35! Kdepak asi byli všichni ti ostatní, ptám se. A proč se omluvil jen jeden člověk? Patroni, asi budete mít na oddílovce co vysvětlovat. A tak se bohužel nestihlo udělat to, co bylo v plánu. Přesto se odvezla všechna suť, upevnily se svítidla, odstranilo staré telefonní vedení, donesly se lavice a stůl. A tak zatímco děvčata už umývala podlahu, na nás stále čeká ještě spousta práce – zasádrovat díry a ulámané rohy, dodělat elektroinstalaci, omést všechny pavučiny, umýt okna, parapety, donést skříně a zařízení… Ale co, však on to někdo udělá, že?

Poněkud rozhněvaný Vašek

Pátek 26. 4. 2024