Roverská iniciace 13.–15. června 2008

V pátek 13. května jsme se spolu s bratry sešli ve vestibulu vlakového nádraží. Někteří z nás třímali své hole, někteří doplňovali zásobu jídla a další nás počítal a kupoval hromadnou jízdenku. Vyjeli jsme do Mohelna, kde začal poslední úsek naší cesty k roverství.

Cesta to byla krásná, plná zážitků i zamyšlení. Korunoval ji iniciační obřad, který byl jednou z nejhezčích věcí, které jsem ve skautingu poznal. Odehrál se nad soutokem řek Oslavy a Chvojnice, vysoko nad nocí pohaslými svahy, za jejichž hřebenem se náhle rozevřely travnaté palouky s rozesetými jehličnany. Měsíc tu noc svítil měkce a jeho mléčná zář se rozpíjela v mlžné vrstvě pod oblohou. Svou přítomností nás poctil i bratr Ríša, kterého jsme ten den navštívili u něj doma. Dále nás provázeli Honzík spolu s Kyklopem, a taky Mikeš, Pašin, Vojťák a Divoš.

Po denní pouti, večer 14. května léta Páně 2008, se nás osm čekatelů stalo mladými rovery, složilo roverský slib a získalo červenou šňůrku. Pro Jeho ochranu za to Bohu patří dík. Naše jména jsou: bratr Pú, bratr Jirka Müllner, Cvrček, bratr Pepa Novák, Standa, Radim, bratr Vojta Dobeš a bratr Šnek.

Další den zrána jsme se probudili do sluncem zalité trávy a spatřili jsme opodál pod skálou hlubinu, z níž jsme se k roveringu vyšplhali. Já jsem spěchal domů, takže jsem se nechal odvézt autem, ale většina ještě vyrazila na další cestu na zříceninu Levnov, odkud teprve šli domů.

Zapsal Vojtěch Dobeš.

Diskuse k tématu (zatím jediný příspěvek):

Jméno:  Text:

Honza [25. 7. 2008]: K červené šňůrce se zapletenou zlatou nití – v Rules for Rover Scouts (B. P., 1918) jsem našel, že roveři nosili barevné pásky kolem pravého ramene, podle délky výcviku a pobytu v kmeni. V textu je u každé barvy jen pár teček, aby si každá družina mohla sama doplnit časový údaj, po jaké době jakou barvu dostanou. Jako poslední je právě žlutá (v našem podání zlatá) barva.

svátek slaví Marek