Tábor 2011

Jeli jsme navštívit město, abychom se tam taky někdy koukli. Naše karavana vyrazila. Nebylo to časně ráno, jak bývá zvykem a tak jsme dorazili až k večeru, i když slunce bylo ještě hřejivé a nad obzorem.
A tam, mezi hradbami byli všichni známí z dřívějších cest. Dítka si hrála na ulicích a jejich rodiče je naháněli na kutě. Těm se ovšem nechtělo a tropili povyk. Tak jsme zastavili u starého hostince a občerstvili se. Zrovna bylo po jarmarku a tak se dalo sehnat kde co k zakousnutí.
Druhého dne jsme se vydali za povinnostmi, takže naše kroky vedly do kovárny, kde jsme si vyzvedli naše zbroje. A taktéž jsme pomáhali vybavovat jednu karavanu a do toho všeho zmatku měl přijet královský posel. Nu, shon jako obvykle.
Dalšího dne jsme si na chvíli odskočili a dělali průvodce projíždějícím obchodníkům. Taky se strhla pěkná mela u vozů, takže jsme si užili i pořádné vzrušení. Při svitu nového dne jsme již stáli na nohou a nyní se sháněli po mečíri, protože jeho umění bylo pro nás žádané, když jsme potřebovali nějaké ty zbraně.
To se poněkud protáhlo, takže jsme až druhého dne byli s tímto hotovi. Naštěstí jsme mohli hojně využívat zdejší lázně.
Také se tu na jednu noc zdržela podivná skupinka potulných kejklířů, tanečnic a kdo ví čeho ještě.
Poslední den jsme pak za kokrhání začali nakládat a popoledni vyrazili z města dál, až kam nás koně zavedli.

Haplo

svátek slaví Soňa