Tradiční podzimní roverský výlet – 29. 10. – 1. 11. 2009

Dne 30. 10. 2009 jsme se sešli před Mistrovým domem, odkud jsme měli vyrazit na tradiční podzimní roverský výlet. Společně s Haplem a Mistrem jsme pobrali jídlo a vyrazili na nádraží, kde už na nás čekal Očko. Zbývající účastníci, Vojťák a Radim, vyrazili do divočiny již o den dříve, za což jim náleží náš ohromný obdiv.

Jo, to jsme měli s Radimem a Haplem sraz, který ale Haplo nestih' a tak jsme jeli jenom dva. Za tmy jsme dojeli vlakem do Studence a vydali se několik kilometrů na jih, kde jsme se kousek od Hartvíkovic utábořili. Večer silný vítr rozfoukal mraky a do rána se vyjasnilo a ochladilo, takže byla celé dopoledne jinovatka. Po snídani jsme po mostě přešli na druhý břeh Dalešické přehrady a pokračovali po červené proti proudu přes zříceninu Holoubek až do Vladislavi. Tam jsme se naobědvali a podél Mlýnského potoka došli do Valdíkova. Ještě za šera jsme uvařili gulášovou polévku, přichystali dřevo a v režimu spánku vyčkali na předpokládaný čas příchodu hlavního voje. (Vojťák)

Cílem našeho letošního výletu bylo tábořiště ve Valdíkově a jeho blízké okolí. Když jsme po mnoha nesnázích dorazili na místo určení, čekal nás díky výše zmíněným předsunutým vojům zapálený oheň, který přes veškerou snahu spíše plápolal než hořel. Každopádně posloužil k účelu opékání špekáčků a k následnému ohřání zmrzlých výletníků. Jinak jsme již večer nic nepodnikali, neboť byla zima, a to taková, že kapalněl dusík a bylo slyšet výkřiku čertů, jak zamrzalo peklo. Opevnili jsme se tedy před zimou v horním patře srubu, kde jsme BANG!ovali, až se hory zelenaly (což samozřejmě není pravda, neboť všechno bylo bílé jako o Vánocích).

Ráno nás přivítalo poetickou námrazou, která je sice poetická na stromech a keřících, avšak ne tak poetická na vašich pohorkách, které si musíte obout. Pojedli jsme, co kdo ulovil, nejúspěšnější byl v tomto Vojťák, který byl lovit v zásobáku. Hned po snídani jsme se vydali za hlavním cílem našeho výletu: pole plná ametystů, které jen čekají na to, až je někdo sebere. Cestou se k nám přidal pes Guláš, malý yorkshirský teriér. Bylo obdivuhodné, že se vůbec dokázal v té zimě hýbat. Celé dopoledne jsme tedy běhali po polích a sklízeli střídavě větší či menší úspěchy v hledání drahých kamenů. Když se nám to omrzelo, rozhodli jsme se potrápit náš intelekt ve strategické, taktické akční hře v okolních remízcích a lesích. Vznikla dvě ojedinělá videa, která neuvěřitelně věrohodným způsobem zachycují moderní metody boje.
Klidnou siestu, kterou jsme si dopřávali po skončení náročných manévrů, narušil pravděpodobně největší objev, co se drahých kamenů týče. To jsme si tak seděli v trávě a nezávazně plkali, když tu najednou popadla mě touha rozbít kámen, který ležel v našem středu. Učinil jsem tak… a ono ejhle :-), objevila se dutina plná velmi pěkných krystalů ametystů a morionů. Prošli jsme toho dne ještě další naleziště, ale žádný další velký objev jsme neučinili.
Po návratu ke srubu jsme si uvařili lehký oběd a chutě se vrhli do náročné sociálně-psychologicko-behaviorální aktivity. Každý z nás napsal na papírky a vzápětí si i vylosoval dvě lidské vlastnosti, jednu dobrou a druhou špatnou. Naším úkolem pak bylo při dalších běžných denních úkonech reprezentovat právě tyto dvě vlastnosti. Tímto způsobem vznikly naprosto ojedinělé charaktery, jakých dosud nevidno např. nenažraný Vojťák, despotický Mistr nebo egocentrický a nevrlý Hyt.
Dokud bylo světlo, pobývali jsme venku kde jsme zvelebovali tábořiště (Hyt, Očko, Mistr, Vojťák) a jeli pro vodu (Radim, Haplo). Zvelebování spočívalo ve stěhování gigantických grimlů (rozuměj kamenů) z místa na místo. Vysoce účelová činnost, která v žádném případě nesnese označení ZTP.
Jakmile se setmělo, opět jsme se opevnili v našem hnízdě, kde jsme hráli stolní verzi šifrovací hry Tmou!. Poté jsem se já odebral vařit vydatnou krmi (Nikdy, ale opravdu nikdy nezkoušejte vyklopit masovou konzervu na pánev s tím, že se ji pokusíte osmahnout. Nikdy.) a zbytek nahoře hrál něco, co znělo jako slovní fotbal. Pojedli jsme, popili (vynikající svařák) a následně znaveni celým dnem usnuli jsme, jako když nás do vody hodí (což ovšem nebylo možné, voda už dávno zmrzla). Nutno podotknout, že náš spánek byl společným dílem únavy a Vojťákovy přednášky o problémech s laserem a přeblbovačem spojitosti.

Třetí den se nesl již jen ve znamení odpočinku. K snídani byli ovesné vločky na mnoho způsobů a mateřídouškový čaj, ve kterém plavalo svařákové koření jako připomínka uplynulé noci. Do odjezdu vlaku jsme mastili taroky, nejlépe z nich vyšel Radim, který se hry vůbec neúčastnil.
V závěrečné části výpravy, ve vlaku, jsme dojedli, co zbylo, sehráli poslední hru a pak se již jen rozešli na nádraží, plni zážitků a pokryti omrzlinami.

Účast: Očko, Mistr, Vojťák, Haplo, Radim, Hyt, žabák Gimbo

Zapsal: Hyt

putak_1 putak_2 putak_3 putak_4 putak_5
vylet_01 vylet_02 vylet_03 vylet_04 vylet_05