Znak Junáka

91. roverský kmen střediska “Řehoře Mendla” Brno

Kerberos

Znak roverů

Úvod
O nás
Akce
Články
Citáty
Hry
Fotky
Odkazy


RSS kanál [?]
Přidej na Google.cz
Přidej na Seznam.cz


Valid HTML 4.01 Transitional

Citát druhý

Prosím vás, bratři, pro jméno našeho Pána Ježíše Krista, abyste všichni byli svorni a neměli mezi sebou roztržky, nýbrž abyste dosáhli plné jednoty smýšlení i přesvědčení. Je snad Kristus rozdělen? Což byl Pavel za vás ukřižován? Nebo jste byli pokřtěni ve jméno Pavlovo? (Kor 1, 10)

Proč jsou mezi roverskými skupinami roztržky? Copak nemáme jediný cíl NEJVYŠŠÍ PRAVDU A LÁSKU? Nejsme všichni roveři? Co pro rovera znamená patřit do společenství lidí, kteří se nazývají roveři? Dovolím si tvrdit, že přinejmenším to znamená komunikaci. Komunikaci v tom smyslu, že komunikují všichni se všemi. To je totiž předpoklad toho, že uvnitř společenství nevzniknou roztržky, jak o nich mluví Pavel. Tato komunikace (jak tvrdí nějakej šílenej filosofickej tvor jménem J. Habermas) je důležitou podmínkou pro dohodu a vývoj ve společnosti, pro tvoření norem a hodnot, které daná společnost či společenství zachovává. Normálně řečeno: pokud se s někým nebudu bavit, těžko s ním něco vyřeším. Pokud se s někým nebudu bavit, těžko se dozvím, jaké postoje zastává, a nemohu se s ním domluvit na společné cestě. Co myslíte, bavíme se o všech věcech (vztazích mezi sebou, mezi jednotlivými neformálními skupinkami roverů, s autoritami, sami se sebou, s těmi, které nemáme rádi, …, nebo na ně jen nadáváme a nejsme ochotni se s nikým o tom všem bavit?

Honza

Myslíte si, že zde může mezi námi fungovat tzv. otevřené společenství, které je schopno komunikovat nad těmi všemi věcmi?


Diskuse k tématu (celkem 13 příspěvků):

Jméno:  Text: 

Vojťák [23. 11. 2006]: Někdy mám pocit, že právě kominikace je to, co mezi námi často chybí. Sice tu máme několik skupinek, jejichž členové se mezi sebou aji občas baví, ale komunikace mezi těmito skupinkami občas dost vázne. A to je právě projev něčeho, co se asi nedá nazvat úplně otevřeným společenstvím.

Očko [5. 12. 2006]: Můj názor je ještě pesimističtější než Vojťákův. Máme tu skupiny, ale ty se nejen nebaví, ale ani nechtějí bavit. A to k otevřenému společenství nikdy nepovede.

Honza [6. 12. 2006]: A co se dá udělat proto, aby bylo?

Honza [6. 12. 2006]: Možná by stačilo, aby se sešly všechny neformální skupiny a pověděly si, kdo co chystá a tak navzájem o sobě věděly, protože takto v tom mám přehled jenom já. A někdy ani to ne. Na takovém setkání by každý mohl přednést svoji VIZI skautingu, společenství, zábavy k tomu by se zde mohli i vyříkat potajnu některé osobní problémy, pokud jsou. Tímto aktem, bychom vydefinovali směřování celé komunity.

Potápka [7. 12. 2006]: Tak já nevím, jestli psát sem nebo na fórum. Asi na fórum, tady je na mě moc málo prostoru.

Vašek [8. 12. 2006]: Ňák se mi nedaří zaregistrovat na Fóru, Starobrňáci se zaheslovali, tož jediná možnost komunikace je tady. Mám dojem, že o komunikaci jde jen někomu s někým, tak jako za doby sv. Pavla. Když si přečtu třeba názor, že roverský manifest je blábol, tož bych s autorem tohoto názoru rád diskutoval. Co se mu na něm asi tak zdá špatné? Když se zajímám o názory svých mladších bratří a sester na webových stránkách, abych znal jejich názory a mohl na ně popřípadě reagovat, tak reakcí je zaheslování celé diskuze. Budiž. Nerozumím tomu, skaut je přece čistý v myšlení, slovech i skutcích. Copak je potřeba teda tajit, aby to Rep nebo Vašek nepřečetli? Ano, mám dojem, že občas nedokážeme veřejně říci svůj názor, natož ho potom hájit. Je to škoda. Od dospělých lidí , kteří prošli skautingem – a to snad jste, by se to mohlo očekávat. Tak proč to tak není? Kdo mi odpoví?

Vojťák [10. 12. 2006]: >Vašek: Jestli se ti nedaří zaregistrovat na Fóru, pak zkus nejdřív zapřemýšlet, zda nemůže být chyba u tebe. Ono totiž, když tam zadáš neplatnou e-mailovou adresu, tak je vcelku logické, že ti nemůže dojít aktivační klíč. Nicméně jsem to opravil a teď už by ti to mělo fungovat, takže klidně můžeš diskutovat i třeba o tom manifestu na správném místě. Jinak nevidím důvod, proč by Starobrňáci měli nemít právo na soukromou diskusi. Poštu taky nikomu nečteš. Ale souhlasím s tebou, že o některých věcech se nerado diskutuje a to je velká škoda.

Honza [10. 12. 2006]: Hlavně když chce někdo s někým diskutovat, nemůže začít tím, že začne mezi sebou a těmi druhými stavět zeď, která je složena z různých narážek.

Bára [11. 12. 2006]: problém je v tom,že prostě nemusíte věděm o každé blbosti,kterou si mezi sebou sdělujeme…prozatím sou oficiální stránky tyhle…

Atom [11. 12. 2006]: Starobrńáci nechtěli aby kdokoli mohl číst diskusi, která je určena ke komunikaci této skupiny a nechtěli aby fungovala jako veřejná diskuse na téma „kdo jsme a kam se řadíme“, tyto diskuze probíhají na roverském fóru!

Vašek [18. 12. 2006]: To Starobrňáci, popř. jiné formální či neformální skupiny. Možná víte, že náš oddíl má nové klubovny. Tedy prostory, které je potřeba za klubovny upravit. Od ledna mají být v těchto prostorách schůzky. Já se ptám, proč už se nežhaví linky mezi Vámi a vedením obou oddílů, čímže můžete pomoci. Je potřeba odstěhovat věci, nikdo nemůže, protože je to brzy. Budiž, ale nebylo třeba již ve vašich silách zařídit celé stěhování a jen si půjčit klíče? Chápu, že nebudete zařizovat připojení plynoměru či elektroměru, ale je zde spousta prací, které zvládnout můžete, a zatím žádná nabídka. Je zde diskuze o skautingu, roveringu. Podle ovoce se pozná strom….Pakliže se moje vzkazy zdají někomu poněkud jízlivé, tož se omlouvám. Ale zdá se mi už poněkud trapné, že já si musím brát dovolenou, aby se to či ono ohledně kluboven zařídilo, a ostatní jen čekají, až tedy někdo něco svolá, popřipadě někoho zaúkoluje. Myslím si, že už jste ve věku, kdy dokážete jednat samostatně, ostatně některé vaši podařené akce to dokazují. Nešlo by to i v tomto případě?

Pašin [23. 12. 2006]: Vaškovi: co takhle starobrňákům na stránky napsat-vložit nový téma a napsat jim tam tento problém, tuto prosbu o pomoc a né jim to hned vytýkat že nic nezorganizují….

Vojtěch Dobeš [23. 12. 2006]: Bla bla bla… Máš na mysli, aby jim napsal „Je potřeba odstěhovat věci, přijďte.“ anebo „Mám pro vás návrh, co kdybyste z vlastní iniciativy zorganizovali…“? To druhé je protimluv! A to první Vašek rozhodně udělal, dal vědět o termínu atd.


Zpět na Citáty

Pátek 30. 9. 2022
svátek slaví Jeroným

Sedmý citát
Skupina, Tým, Společenství

Honzova prezentace: Rovering (PPT)

„Sociogram“ roverské skupiny

Roverská Wiki

Kalendář

DiskusLog
přehled diskusí

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 12. června 2018 ve 21.31