Znak Junáka

91. roverský kmen střediska “Řehoře Mendla” Brno

Kerberos

Znak roverů

Úvod
O nás
Akce
Články
Citáty
Hry
Fotky
Odkazy


RSS kanál [?]
Přidej na Google.cz
Přidej na Seznam.cz


Valid HTML 4.01 Transitional

Citát čtvrtý

Jednou, když se ptali Václava Břicháčka (psycholog, známý skaut, napsal pár knížek o skautu), co považuje za svůj úspěch v práci ve skautu, řekl: „To, že ty, které jsem vychovával, vedl a učil, dělají skauting a věci okolo daleko lépe než já.“ Beze vší ironie bych chtěl říci, že naše roverské uskupení tuto myšlenku ctí. Většina roverů prošla vedením někoho, kdo jim na počátku vléval rozumy o roveringu a dalších věcech s tím spojených. Než přišla doba, kdy si řekli „už něco víme a uděláme si to po svém“. „My chceme vytvořit to, o čem jsme slyšeli, založit náš vztah na bratrství, přátelství a službě.“ A prošlapou si vlastní cestu k utvoření a pochopení roveringu. Tak je to správné. Dokonce myslím, že takhle by měla vypadat opravdová cesta roverů, a že my tento systém máme! Důležité jsou obě fáze, jak fáze přípravy pod vedením někoho, tak fáze vlastního tvoření. V první části je důležité se dozvědět o tom, co to vlastně ten rovering byl a jak se na něj kdo dívá. „Je nutné prosít vlastní vizi roveringu přes síto historie.“ Tak jak to vnímal B. P., Svojsík, Vosátka, Braťka, … Holt, dokud je proutek mladý, musí se ohýbat – paradoxně proto, aby rostl rovně. Až povyroste a nechce se mu ohnout, tak si začne růst, kam chce on, což je v pořádku – to je sebevýchova. Prostě zhodnotí, v čem mu může být historie a současné pojetí roveringu inspirací, a co mu připadne nevyhovující, to odhodí. Podle čeho ale rover hodnotí, co se mu zdá nevyhovující?

Honza

Myslíte si, že je důležité prosít svoje mínění o roveringu přes historii roveringu?

Síto historie:
Víte, proč roveři nosí červenou šňůrku? Kdo je patronem roverů? Jakou knihu napsal B. P. o roveringu, viděli jste ji někdy? Jak a proč vypadá roverská hůl? Proč existuje roverský slib a obřad iniciace? Jaké jsou roverské kořeny? Existovaly nějaké roverské odborky?


Diskuse k tématu (celkem čtyři příspěvky):

Jméno:  Text: 

Vojťák [20. 12. 2006]: Určitě si myslím, že není vůbec od věci, když se člověk zajímá o historii (roveringu nebo čehokoliv jiného). Tím totiž může předejít velkému překvapení, které jinak může nastat, když zjistí, že něco, o čem si myslel, že vymyslel on, vymyslel už někdo dávno před ním.

Honza [21. 12. 2006]: Citráty se neopravují, ale nejsem si jistý, zda mají všichni patřičné základy (historii, atd.), vědí co mají, a to myslím i včetně mě. Jako myšlenka je to celkem dobré.: Nejdřív příprava rovera-nahuštění informací, pak samostatná činnost, ale ve skutečnosti to tak není. Tento systém nám zatím pokulhává a ne, že jej máme, jak píši

Honza [2. 1. 2007]: Jak jste si mohli všimnout je na stránkách přidaný článek historie roveringu, kromě reklamního tahu, původní impuls byl pro mě tento citát, doufám, že si ji někdo přečte, abychom nebyli neznalí roveři.

Atom [14. 1. 2007]: tak kdo už to četl? já, a je to velice zajímavý


Zpět na Citáty

Sobota 20. 4. ’24
svátek slaví Marcela

Sedmý citát
Skupina, Tým, Společenství

Honzova prezentace: Rovering (PPT)

„Sociogram“ roverské skupiny

Roverská Wiki

Kalendář

DiskusLog
přehled diskusí

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 12. června 2018 ve 21.31