Znak Junáka

91. roverský kmen střediska “Řehoře Mendla” Brno

Kerberos

Znak roverů

Úvod
O nás
Akce
Články
Citáty
Hry
Fotky
Odkazy


RSS kanál [?]
Přidej na Google.cz
Přidej na Seznam.cz


Valid HTML 4.01 Transitional

Nebezpečná cesta

Při haváriích v kosmu je důležitá nejen rychlá orientace a rozhodování, ale také tělesná obratnost a mrštnost. Jste-li v nebezpečí, je třeba co nejrychleji prolézt nouzovými průlezy a dostat se do chráněného prostoru. Proto se pokuste překonat vzdálenost dělící dva prostory v co možná nejkratším čase. Průlez je pro někoho místy těsný, ale jiné cesty není. U každého bude měřen čas od startu až do chvíle, kdy jeho paty opustí průlez. Součet času jednotlivých clenu je pro poradí rozhodující – čím je kratší, tím lépe.

Provedení:
Abychom stvořili zhruba patnáctimetrový tunel, je třeba přivézt nejméně pětadvacet krabic. Některé jsou veliké – od mrazniček, ledniček, televizorů, těmi se lehce protáhnou i mohutnější postavy. Je však zajímavější, když se na trase musíme protáhnout i menšími průřezy – například od plenek Bobi nebo obalu od kartonu s cigaretami. Krabice spojujeme nasunutím na sebe – po směru průlezu, zvnějšku jistíme širokou samolepicí páskou.
Pohyb je možný díky práci rukou a špiček nohou, lezením po kolenou lze pouze roztrhnout krabice. Aby nedošlo ke zničení tunelu (někteří se valí jako tanky), je dobré v krizových místech zatlouci zvenčí kuly, o než se zle namáhaná stěna krabice opře. Důkladnější, ale ne nezbytné je spojit tyto proti sobe zatlučené kuly prkénkem.

Hodnocení: Každému, kdo prolézá, měříme čas. Výprava je hodnocena podle součtu času všech jejích clenu.


Zpět na Hry

Čtvrtek 18. 4. ’24
svátek slaví Valérie

Sedmý citát
Skupina, Tým, Společenství

Honzova prezentace: Rovering (PPT)

„Sociogram“ roverské skupiny

Roverská Wiki

Kalendář

DiskusLog
přehled diskusí

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 12. června 2018 ve 21.31